Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları birçok nedenle meydana gelmiş olabilirler. Özellikle tesisat kurulumlarının yanlış yapılmış olması ve kalitesiz malzemelerin kullanılması bu nedenlerin başında gelmektedir. Bu iş için hem kaliteli bir işçilik hem de iyi bir ekip donanımı şarttır. Aksi bir durum halinde ise ne yazık ki masraflarınız çok daha fazla bir hale gelebilir, üstelik sorununuzun çözülememesinden ötürü büyük bir rahatsızlık duyabilirsiniz. Ortaya çıkan işin, bütçenizden çıkan paraya ve gösterilen emeğe değmesini istiyorsanız daha en başından iyi ve modern teknolojilerle çalışan, işçiliğine güvenebileceğiniz bir firmayı seçecek olmanız büyük bir avantaj yaratacaktır. Uğur Tesisat olarak kırmadan, dökmeden su kaçaklarının tespitini kolay ve hızlıca yapabilmekteyiz.

Profesyonel cihazlarımızla ihtiyacınız olduğu anda hizmetinize hazır durumdayız. Kullandığımız cihazlar ise detaylarıyla aşağıdaki gibidir:

Termal Kamera: Sıcak ve soğuk su geçişinin bulunduğu borularda sızıntının olup olmadığının tespit edilmesinde kullanılan makinedir. Termal kamera ile su borularının geçiş yeri görülür ve arızalı olan boru, noktasal olarak anlaşılır.

Dinleme Cihazı: Bu cihazı da su kaçaklarını tespit etmek için kullanmaktayız. Soğuk ve sıcak su tesisatlarında kaçağı tespit etmede en hızlı olan yöntemi bize sağlamaktadır. Kaçağın yeri noktasal olarak tespit edilmektedir.

Kaçak tespiti tam olarak bittikten sonra, su kaçağı olan bölge iki ayrı yöntemle düzeltilebilir. Bunlar noktasal olarak kırılma yöntemi ve kimyasal ilaç yöntemidir. Kimyasal ilaçla onarım dahili su tesisatında pek etkili olmamakla beraber, kombili ısıtma sistemiyle donatılmış evlerde kullanılması sıklıkla tavsiye edilmektedir. İşlem sırasında herhangi bir yerin kırılmasına gerek duyulmamaktadır.

DSC_0035 DSC_0036 DSC_0037 DSC_0039

Sıhhi Tesisat İşleri